Erkekler İçin Saç Bakım Önerileri - Evde Saç Bakımı

Erkekler İçin Saç Bakım Önerileri

Saç bakımı erkeklerden daha çok kadınların yaptığı bir uygulama olarak bilinmektedir. Erkek saç tipi ile kadın saç tipi birbirlerinin çok farklı olduğundan, günümüzde artık bir çok ürün farklı cinsiyet için geliştirilmektedir. Bu yüzden erkekler için saç bakım önerileri sizler için altın bir kaynak olacaktır. Evde saç bakımı yapmak o kadar da zor değil.

Erkek Saç Bakımı İçin Tavsiyeler

İlk önce evde kullandığınız şampuan üzerinden konuya başlamak daha doğru olacaktır. Erkekler için artık bir çok firma şampuan üretmektedir. Ama ne yazık ki saç tipinize uygun olan şampuanı kullanmadığınız zaman da saç dökülmeniz artabilir.  İçerisinde bir çok kimyasal madde içeren ürünler uzun süreli kullanımlarda saç sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Saçlarınıza uygun olan şampuanlar arasında öncelikle içeriğini kontrol etmelisiniz.  Saçı besleyen doğal içerikli olan ürünlerin içerisinde zararlı kimyasal madde yoksa saç dökülmesini azaltmada yardımcı olacaktır.

erkekler için saç bakım önerileri

Banyo sonrasında kullandığınız yüksek ısılı saç şekillendiren cihazların uzun süreli saçlara temasında zarar verdiği bilinir. Aşırı fön kullanımı ve sonrasında saçlarınız için jöle ve sprey gibi ürünler ise saçlarda yağlanma gibi sorunlar yaşatır. Artık saç şekillendirmek için sprey veya jöle yerine saça zararlı olmayan ürünleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kadınlar için evde saç bakımı çoğunlukla düzenlidir. Çünkü her kadın saçlarının daima canlı bir görünüme sahip olmasını ister. Günümüzde artık kadınlar kadar erkeklerde saç bakımına önem vermektedir. Saçlarınız seyrek ve sık dökülüyorsa mutlaka dökülme karşıtı ürünleri tercih etmelisiniz.

Kadınların çok kullandığı Argan yağı erkeklerin saç bakımı içinde doğru bir tercih olacaktır. Argan yağını erkeklerde artık kullanabiliyor. Argan yağı mucizesi size yeni saç oluşumu ve saç gözeneklerinize bakım yaparak güçlü olmasını sağlar. Dilerseniz argan yağı içeren şampuanı ile beraber saç bakımı ürünlerini birlikte kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı mucizesi ise yine bir çok kadın ve erkeğin kullandığı bir saç bakım yöntemlerinde yer alır. Evde kendinizi çok yormadan ufak pratik bilgilerle 1 kaşık zeytinyağı ılık olacak şekilde, parmak uçları ile saçlarınıza masaj yaparak ve 15 dakika bekleterek deneyebilirsiniz.  Her şeye rağmen doğal yöntemleri 6 ay kadar sürede kullanıp yine de saçlarınızda ki dökülme durmuyorsa mutlaka bir doktora görünmeniz sizin için en sağlıklı seçim olacaktır.

erkekler için saç bakım önerileri

Doktorunuzun yapacağı analizler sonucuna göre size bilgi vermesi en garanti sonuçtur. Çünkü Saç Dökülmesi nedenleri arasında varsa bir hastalık veya beslenmeye dayalı bir problem olabilir. Eğer saçlarınızda aşırı bir dökülme varsa ve seyreklik yüksek boyutlara ulaştıysa yine size bu konuda bilgi verecek bir saç ekimi doktoruna danışıp bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz saç analizi için Saç ekimi Antalya merkezimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.