Evde Saç Bakımı İçin Pratik Bilgiler

Evde Saç Bakımı

Evde Saç Bakımı İçin Olması Gerekenler

Daha sağlıklı saçlara sahip olmak için hazırlanmış Evde Saç Bakımı planı, sıkı bir beslenme ya da egzersiz planı kadar önemlidir. Yaşla birlikte, saçlarımız da güçsüzleşmeye başlar. Bununla birlikte, stres ve çevre kirliliği de saçlara onarılması zor zararlar verebilir. Bu nedenle, zararın önlenmesi tedavi edilmesinden daha kolay olacaktır. Bazen, saçlarda görülen kepek problemi ya da saç dökülmesi gibi durumlar, altta yatan başka bir sorunun habercisi olabileceğinden; haftalık saç bakımı rutini planlaması yapmadan önce, varsa mevcut rahatsızlığın ortadan kaldırılması da oldukça önemlidir.

evde saç bakımı

Saçlarınızın durumu ne olursa olsun, mutlaka bir saç bakım rutinine ihtiyacı olduğunu unutmayın. Peki, etkili bir haftalık saç bakım rutini oluştururken nelere ihtiyacınız olacak? İşte, dökülme ile karşı karşıya kaldığınız saçlarınız için saç ekimi merkezlerinin kapısını çalmadan önce, saçlarınızı güçlendirmek ve daha sağlıklı görünmelerini sağlamak için haftalık saç bakım rutininizde yer verebileceğiniz püf noktaları!

Organik Yağlar Kullanın

Saçları daha yumuşak ve daha sağlıklı bir hale getirmenin en önemli püf noktalarından biri, saç bakım rutinine organik yağları dahil etmektir ve Hindistan cevizi yağı, bunlardan en iyilerinden biridir. Saç uçlarındaki kırılmaları önleme, daha nemli saçlar ve saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırma gibi çok çeşitli yararları olan Hindistan cevizi yağı, antibakteriyel özellikleri ile de saçlarınızı korumanıza yardımcı olur.

Ölü Cilt Hücrelerinden Arındırın

Tıpkı cildiniz gibi, saçlarınız da ölü cilt hücrelerinden arınmaya ihtiyaç duyar. Ölü deriler, saç derinizde kepeklenmeye ve saç tellerinde kırılmalara neden olur. Bu da, zaman içinde saç dökülmesine ve en sonunda sizin de saç ekimi yaptırmak zorunda kalmanıza neden olabilir. Bunu önlemek için, evde saç bakımı rutininize saç derinizi ölü cilt hücrelerinden arındıracak bir aşama eklemelisiniz. Eczanelerde yer alan dermakozmetik ürünler arasında, saç peelingi ürünleri bulabilirsiniz.

Saçlar İçin Detoks

Saçları dökülen ve sonrasında yeniden gür saçlara sahip olmak için saç ekimi merkezlerine giden hastaların bir çoğu, saçlarına gereken özeni göstermediğinden saç dökülmesi problemi ile karşılaşmaktadır. Saç maskeleri kullanıyor musunuz? Tıpkı cildinize yaptığınız bakımlar gibi, saçlarınıza da bakım yapıyor musunuz?

evde saç bakımı

Evde saç bakımı yaparak saçlarınızın sebumunu dengeleyecek saç maskelerinden yararlanmak, saçları zayıflatmadan kirlerden arındırmada oldukça etkilidir. Haftada bir gün, duştan sonra uygulayacağınız saç tipinize uygun bir saç maskesi, saçınızdaki fazla kir ve yağı emerek saçlarınızın daha hacimli ve daha sağlıklı olmalarına yardımcı olur.

Saç Serumlarına Bir Şans Verin

Cildinizin nemini arttırmak için dışarıdan uygulayabileceğiniz en iyi ürünlerden biri serumlardır ve aynı şey, saçlarınız için de geçerlidir. Zaman içinde saç dökülmesi problemi ile karşılaştığınızda, bunun geri dönüşü oldukça zordur ve sonucunda saç ekimi yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak, zamanında alacağınız önlem planı ile saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz. Saç bakımı için oluşturacağınız haftalık bakım rutinine ekleyeceğiniz saç serumları; E vitamini gibi antioksidanlar ile yüklüdür ve saçlarınızı serbest radikal hasarlarına karşı korur. Bu da, saçlarınızın daha sağlıklı, daha nemli ve daha hacimli görünmelerine yardımcı olur. Saç sağlılı ile ilgili Saç İçin Gerekli Vitamin ve Mineraller konumuzu okuyabilirsiniz.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.