Saç Dökülmesi Nedenleri, Antalya Saç Ekimi Merkezi

Kozmetik Ürünlerin Saç Dökülmesine Etkisi

Saçların yapısında keratin bulunmaktadır. Keratini çok olan saçlar her zaman daha sağlam ve daha gür saçlardır. Fakat bazı saçların yapısında ne kadar keratin olursa olsun çok fazla dökülmektedir. Bunun sebebi de genetik özelliklerden veya başka herhangi bir hastalık ya da rahatsızlıktan ön gelmektedir. Saç dökülmesine karşı alabileceğiniz birçok bitkisel veya ilaçlı tedavi bulunmaktadır.

Saç Dökülmesi Sorunları

Ama bazı vücutlara herhangi bir bitkisel yöntem etki etmemektedir. Eğer saçlarınızın dökülmesinden rahatsız oluyorsanız son çareniz saç ekimidir. Saç ekimi özellikle son yıllarda çok fazla artış yaşamıştır. Bunun sebebi de özellikle Avrupa ve Arap ülkelerinden Türkiye’ye çok talep olmasıdır. Türkiye sınırlarında da en çok tercih edilen yerlerden birisi Antalya’dır. Antalya saç ekim merkezi bakımından zengin bir şehirdir.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç dökülmesi insanların çoğunda büyük bir problem olarak bilinmektedir. Çok fazla bu problemle karşılaşılmaktadır. Özellikle insanlar yaşlandıkça, yaşları ilerledikçe saç dökülme problemlerini büyük oranda yaşamaktadırlar. Saç dökülmesinin genetik nedenleri dışında insan etkisi açısından da birçok sebebi vardır. Bu sebeplerden en çok bilinen saç bakım ürünleridir yani kozmetik ürünler. Saç için kullanılan kozmetik ürünler saç dökülmesini çok tetiklemektedir. Hem saçlarınızın dökülmesine hem de saçlarınızın sağlamlığının gitmesine büyük oranda etki eden kozmetik ürünlerin başında saç şekillendiriciler gelmektedir. Normal kullanım zarar verir fakat çok fazla kullanım saçlarınızı kaybetmeniz için ışık tutar.

Kozmetik Ürünler Saçları Neden Döker

Saçların dökülmesi için birçok neden sayabiliriz. Fakat bu nedenlerden en çok duyduğumuz ve de Antalya'da saç ekimi merkezimize gelen kişilerden en çok duyduğumuz sebep kozmetik ürünlerdir. Saç bakım ürünleri saçları büyük oranda döker ve fazla kullanım kelleşmeye bile neden olur. Peki bu kozmetik ürünler neden saçları döker?

Antalya Saç Ekimi Merkezi

Kozmetik ürünlerin çoğunun yapısında sentetik yani insan vücuduna zarar veren ürünler bulunmaktadır. Kimyasal ürünler saçların dökülmesine neden olmaktadır. Bazen sadece içerisinde bulunan sentetik ürünlerden dolayı değil bu kozmetik ürünlerin yanlış kullanılmasından dolayı bile saçlar dökülmektedir. Artık saç dökülmesi problemi için şampuanların ve saç bakım ürünlerinin üzerine kullanılabileceği saç türleri yazılmaktadır. Kullanabilecek özelliklere sahip olmayan insanlarda bu ürünler saçlara bakmaz tam tersi çok fazla yıpratır.

Kozmetik Ürünlerin Neden Olduğu Saç Dökülmeleri

     Kozmetik ürünlerin neden saçların dökülmesine sebep olduğundan bahsettik. Bunların çözümü var mı tabi ki var. Öncelikle saçınıza uygun olan ürünleri kullanmalısınız. Eğer hala dökülüyorsa hastaneye gidip saçlarınızın dökülme sebeplerine uygun testler ve tahliller yaptırabilirsiniz çünkü herhangi bir hastalık olabilir. Bu gibi durumlarda son çare her zaman saç ekimi tercih edilmektedir. Eğer kendinizi bunu yapmaya hazır hissediyorsanız Antalya Saç Ekimi merkezimiz iletişime geçebilir, saç ekimi, sakal ve bıyık ekimi, kaş ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.