Saç Dökülmesi | Dr Seyman Clinic

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi Nedir ?

Günümüz içerisinde saç dökülmesi kadın ve erkeğin yaşamış olduğu ortak en büyük sorunların başında yer almaktadır. Saç dökülmesi erkeklerde genetik bir durum olarak yer alabilmektedir. Bunun beraberinde erkeklerde saç dökülmesinin bir diğer önemli sebebi ise stres ve saçın baret veya bone gibi çalışma unsurları tarafından sürekli olarak kapalı kalması da önemli bir sebep olarak yer almaktadır. Kadınlarda ise bu durum değişiklik göstermektedir. Menopoz, doğum ve doğum sonrası gibi sebeplerden ötürü saç dökülmesinin başlayabilmesi mümkündür.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir ?

Saç dökülmesinin çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Antalya saç ekimi olarak bu konuda gerekli analizleri yaparak PRP saç tedavisi konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Saç dökülmesinin sebepleri nelerdir konusunda ise ilk başta erkekler hakkında bahsedecek olur isek erkeklerde bu durum biraz daha genetik bir durum olarak yer almaktadır. Bu durumun en basit ve kolay çözümü ise saç ekimidir. Bunun beraberinde erkeklerde saç dökülmesine en büyük sebeplerden bir diğeri ise çalışma sahası içerisinde kullanılmakta olan güvenlik ve temizlik kıyafetlerinin kullanımı ile saç derisinin havasız kalmasıdır. Günün 3/1 gibi bir zaman dilimi içerisinde havasız kalması sonucunda saç kökleri zayıflamakta ve zaman ile ölmektedir.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir ?

Saç dökülmesi ile karşılaşılması çeşitli belirtiler sonrasında oluşabilmektedir. Önlenmesi konusunda ise dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Günümüzün en bilinmekte olan saç dökülmesi sebeplerinden biri aşırı stres olarak yer almaktadır. Aşırı stres sonucunda saçlarda dökülme görülebilmektedir. Bunun beraberinde bir diğer sebep ise saçların havasız kalmasıdır. Saç dökülmesi nasıl önlenir konusunda ise öncelik olarak saç bakım ürünlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Doktorların tavsiye etmiş bulunduğu saç bakım yağları ve kremleri kullanabilirsiniz. Bunun beraberinde saç yıkama sonrasında kurutma işlemi esnasında dikkat edilmesi gereken hassas noktalar bulunmaktadır. İnce ve kabarık saçların kurutulmasında saç kurutma makinesi yardımı ile kurutma yaparken düşük seviyelerde kurutma yapmanız gerekmektedir.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkeklerde saç dökülmesi kadınlara göre daha farklı bir şekilde ilerlemektedir. Erkeklerde saç dökülmesi ve belirli bir süre açıklıkların oluşması büyük oranlı genetik faktörlerden ötürü oluşmaktadır. Erkek tipi saç dökülmesi ise en belirgin olarak başın ön kısımları ve orta kısımlarında görülmekte olan bir durumdur. Bu durum karşısında genel olarak en büyük çözüm saç ekimidir. Antalya saç ekimi merkezi olarak bu konuda hizmet vermekteyiz. Bunun beraberinde saç dökülmesinin önlenebilmesi için sizlere PRP saç tedavisini önermekteyiz. Bu durum sakal ekimi öncesinde bıyık bölgesinde de uyguluna bilmektedir.

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi erkeklere göre kadınlarda daha farklı sebeplerden ötürü gerçekleşebilmektedir. Bölgesel olarak daha az bir alanda veya seyrelti şeklinde oluşabilmektedir. Bu durumun günümüz içerisinde en büyük 3 sebebi bulunmaktadır. Kadınlarda saç dökülmesi doğum sürecinde, doğum sonrasında ve menopoz sırasında çokça görülmekte olan bir durumdur. Kaş dökülmesi ise aynı şekilde kadınlarda görülebilmektedir. Kaş ekimi işlemi ile kaşlar kısa bir süre içerisinde yerini almaktadır. Saç dökülmesinde ise ilk tavsiyemiz bir dermatolog ile görüşerek sebebini öğrenmenizdir. Bazı özel durumlarda saç belirli bir dönem dökülmekte ve sonrasında ise tekrardan yerini alabilmektedir. Eğer ki saç köklerinde zayıflık mevcut ve kendini yenilemiyor ise bu durum karşısında saç ekimi için sizlere yardımcı olmaktayız. Saç dökülmesinin önlenebilmesinde kadınların saçları için kullanmış olduğu bakım ürünlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Merdiven altı olarak adlandırmış olduğumuz sağlıksız ürünler saç köklerinin zayıflamasına sebebiyet vermektedir.

 

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.