Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlar

Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlar

Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlar Ne Kadar Etkili

Aynaya baktığınızda ya da saçlarınızı tararken fark ettiğiniz saç dökülmesi, gerçekten de hayatın üzücü anlarından biridir. Kişi, bu durumdan hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkilenebilir. Ancak, saç dökülmesinin üstesinden gelinemeyecek bir durum olmadığı bilinmelidir!

Saç dökülmesi; stres, geçirilen bazı hastalıklar, kullanılan bazı ilaçlar, çevresel faktörler, yetersiz beslenme ve kullanılan saç ürünleri gibi pek çok farklı faktöre bağlı olarak görülebilir ve çok ciddi olmayan durumlarda, altında yatan neden tedavi edildiğinde zaman içinde azalır ve yeni saçlar uzamaya başlar. Bazen, saç dökülmesinin yavaşladığı ya da durduğu durumlarda, kişi bir seçenek olarak saç ekimi yaptırmayı da düşünebilir.

Saç dökülmesine karşı şampuanlar

Peki, saç dökülmesinin hafif olduğu durumlarda kullanabileceğiniz saç dökülmesine karşı şampuanlar ne kadar etkilidir? Saç dökülmesini ortadan kaldırdığı iddia eden markalar olsa da, gerçekte ne yazık ki bir şampuan ile böyle bir durumu ortadan kaldırmak mümkün değildir. Saç dökülmesine karşı şampuanlar, hafif vakalarda dökülmenin azalmasına yardımcı olabilir. Tabi, diğer faktörler ile bir araya geldiğinde!

Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlar Ne Vaat Ediyor?

Bazı kişiler, bu şampuanları kullandıklarında saç dökülmesi probleminin ortadan kalkacağını düşünmektedir ancak, gerçek ne yazık ki böyle değil. Televizyon ekranlarında ve internette, uzun bir süredir gördüğünüz saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olabilecek şampuanlar, bazen saç derisindeki kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olabilecek bileşikler ile bunu bir ölçüde sağlayabilir. Bazen de, içerdiği aminoasitler ve vitamin takviyeleri ile saç dökülmesinin hafifletilmesine yardımcı olabilir. Ancak, saç dökülmesine karşı şampuanlar ya da saç dökülmesini durdurmayı vaat eden herhangi bir kozmetik ürün, hiçbir zaman tek başına yeterli olmayacaktır.

Bu Konudaki Uzman Görüşleri

Saç dökülmesi problemiyle karşı karşıyaysanız, derdinize deva olabilecek herhangi bir çareyi denemek konusunda oldukça hevesli olabilirsiniz. Ancak, saç ekiminin oldukça maliyetli olduğu bir dünyada, ortalama 50-100 TL ödeyerek satın alacağınız bir şampuanın saç dökülmesi probleminizin önüne geçebileceğini düşünmek oldukça yanıltıcı ve umut kırıcı olacaktır. Uzmanlar, saç dökülmesini tedavi edebilecek mucizevi bir kozmetik ürünün olmadığını belirtmektedir.

Saç dökülmesine karşı şampuanlar

Günümüzde, saç dökülmesinin tedavisinde klinik olarak onaylanmış yalnızca iki yöntem vardır ve bunlar bile, saç kıllarının bir dereceye kadar geri dönmesini sağlayabilir. Önemli ölçüde bir saç dökülmesi problemi ile karşı karşıyaysanız, Antalya saç ekimi merkezlerinden randevu alarak ilk muayeneyi gerçekleştirebilir ve Saç Ekimi için uygun bir aday olduğunuza karar verdikten sonra, bu uzun soluklu sürece dahil olarak, kalıcı ve doğal sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.