Ekilen Saçlar Ne Zaman Boyanır ? - Antalya Saç Ekimi Merkezi

Saç Ekimi Sonrası Saç Boyama

Saç ekimi yaptırmayı planlayan hastaların yarısından fazlası, saçlarını düzenli aralıklarla boyatmaktadır. Uzmanlar, saçlarını boyayan hastalara, saç ekimi öncesinde en az birkaç gün önce bunu yapmaları gerektiğini belirtmektedir. Bunun nedeni, saç boyasının saçla birlikte kafa derisini de renklendirmesidir. Bu durumda, kafa derisi de boya nedeniyle koyulaşır ve nerede kesi yapılacağını belirlemek zorlaşır. Saç boyamanın saç ekimi işleminden birkaç gün önce yapılması, boyanın da yıkanıp kafa derisinden akmasını ve işlemin kolaylaşmasını sağlar. Peki, saç ekimi sonrası saç boyama ne zaman yapılır? Saça herhangi bir renklendirme işlemi uygulatmadan önce ne kadar beklemek gerekir?

Saç Ekiminden Sonra 3 Ay Bekleyin

Saç ekimi yaptırdıysanız, herhangi bir risk oluşmasını engellemek için işlem sonrasında saçlarınızı boyatmak için ortalama 3 ay süreyle beklemeniz önerilmektedir. Saçlar tam olarak 6. Aydan itibaren uzadığında, ekimi gerçekleştirilen saçların da daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz. Ayrıca, saç ekiminin etkilerinin, saçlarını düzenli boyama nedeniyle azalabileceğini de unutmayın. Bununla birlikte, transfer edilen saçlar diğerlerine göre daha güçlüdür ve boyama işleminden daha az etkileneceğinden, saç renginde dalgalanmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, saç ekimi yaptırdıktan sonra saçlarınızı boyamak için üç ay beklemeniz daha uygun olacaktır.

Saç ekimi sonrası saç boyama

Saç ekimi yaptıran hastaların en çok merak ettiği sorulardan biri, “ekilen saçların kendi köklerinin gelişip gelişmeyeceği ve saç foliküllerinin uzamasının ne kadar süreceğidir. Bununla birlikte, işlem sonrasında saçlarınızı şampuanlamak ya da boyamak için ne kadar süre beklemeniz gerektiğini de merak edebilirsiniz.

Öncelikle, saç ekimi sonrası transfer edilen saç kökleri oldukça hassas olduğundan; saç açıcılar ya da boya gibi kimyasal ürünlere maruz bırakılması zararlı olabilir. Bu nedenle uzmanlar, böyle kimyasallara başvurmadan önce 4 hafta kadar beklemenizi önermektedir. Çünkü, kimyasal maddeler ve boya, ekilen saç köklerine zarar verebilir.

Ekilen Saçlar Boyanabilir Mi?

Saç ekimi sonrasında, saçlarını düzenli olarak boyamayı ya da boyatmayı tercih eden pek çok hasta, ekilen saçların boyanabilip boyanamayacağı konusunda endişe duruyor. Zaten oldukça maliyetli ve zaman alan bir işlem olduğundan, herhangi bir yanlış müdahale, sonucu olumsuz etkileyebilir; ancak yeterli zaman geçtiğinde, diğer saç kökleri ile birlikte ekilen saç kökleri de boyanabilir.

Saç ekimi sonrası saç boyama

İşlemden birkaç hafta geçtikten sonra, ekilen saçlara da saçlarınızın geri kalanı gibi davranabilirsiniz. Belirli bir süre geçtikten sonra, ekilen saçların farklı bir bakımı ya da tedavisi gerekmemektedir. Bu durumda, saç ekimi sonrası birkaç hafta sonra saçlarınızı boyatabilir ya da kestirebilirsiniz. Ancak, saçları boyamadan önce, hassas saç köklerini boyamak için saç derisinin yeterli oranda iyileşmesini beklemeniz önemlidir. Saç ekimi işleminden sonra en çok merak edilen Saç Ekimi Sonrası Yıkama için yazımızı okuyabilrsiniz.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.