Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme | Dr Seyman Clinic

Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme

Şok Dökülme Nedir ?

Saç ekimi işlemlerinden sonra geçen zaman içinde yaşanan şok dökülme durumu operasyonda saçsız bölgeye ekilen saç köklerinin üzerinde olan saç tellerinin kısa süreli olarak dökülme olayıdır. Bu durum her saç ekimi arkasından yaşanan son derece normal bir durum olarak belirtilmektedir. Bizler Antalya Saç Ekimi olarak hazırlıksız yakalanacağınız bu durum için öncesinde mutlaka sizlere bilgilendirmesini yapmaktayız. Saç ektirme işlemlerinin ardından yaşanan bu durum için hasta endişe ve strese kapılmaması gerekir.

Saç ekimi sonrası kişiler için zor bir dönemim başlangıcıdır. Yapılan saç ekim işlemi'den sonra kişinin artık sabretmesi,  günlük yaşantısında hiç birşey olmamış gibi hayatına devam etmesi gerekmektedir. Saç ekimi antalya olarak hastalarımıza gerekenleri ve işlem sonrası alınması gereken önlemleri mutlaka belirtmekteyiz. Ekim sonrasında 2 gün boyunca çok dikkat edilmesi gerekir. Saç köklerinin sağlıklı kaynaması için deri bölgesine çarpma, sürtme gibi olabilecek tranvalardan mutlaka korunmalıdır.

Şok Dökülme Ne Zaman Gerçekleşir

Antalya Saç Ekimi olarak saç ektirme işlemi sonrasında mutlaka doktorunuz tarafından size verilen şekilde saçlarınızı yıkamalısınız. Kabukların dökülmesi 7 - 10 arasında gerçekleşmektedir. Yaklaşık geçen 20 günlük sürenin ardından genellikle şok dökülme dediğimiz durum ile karşılacaksınız. Saç ekimi işlemlerinde bu durumu yaşamanız çok normal. Saçlar döküldükten 3 - 4 sonra farkında olacaksınız ki yavaş yavaş çıkacaktır. Saçlarınız tekrar uzamaya başladığında tüm endişelerinizi kafanızdan atacaksınız.  Yaklaşık 6. ay da saçlarınız %50 gibi bir seviyeye ulaşmış olacaktır. Sonuç olarak 1 yılı tamamladığınızda istenilen sağlıklı, organik saçlara tekrar kavuşmuş olacaksınız. Saç Ekimi Antalya merkezi olarak uzman kadromuz ve 10 yılın üstünde tecrübemiz ile sizlere saç ekimi ve sonrası gibi hizmetlerde kesintisiz iletişim garantisi veriyoruz.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.