Saç Ekimi Sonrası Yıkama | Dr Seyman Clinic

Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Saç Ekimi Sonrası Yıkama Nasıl Olmalıdır ?

Saç ekimi işlemlerinden sonra ekim yapılan bölgede mutlaka küçük kabuklanmalar görülebilir. Saç nakli operasyonundan sonra yapacağınız saç bakımı saçlı derinin ve saçın hızlı iyileşmesi ve oluşan küçük kabuklanmaların dökülmesi için önemli bir husustur. Evde yapacağınız 10 günlük bakım süreci ile iyileşme sürecini daha da hızlandırabilirsiniz. Saç ekimi uygulamasından sonra ki 2. gün ilk yıkamanız gerçekleşir.  Yapılacak toplam yıkama işleminiz ise 10 gün sürecektir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta ise bu yıkamaların düzenli bir şekilde yapılmasıdır.

Saç Ekimi Sonrası İlk Yıkama

Saç Ekimi yapılan bölgeye oluşan küçük kabukların yumuşaması için dikkatli bir biçimde parmak uçlarınızla hafif dokunuşlarla doktorunuzun vereceği losyonu yayarak 30 dakika süre ile beklemeniz gerekmektedir. Bu işlemi uygularken mutlaka sürtünme gibi durumlardan kaçınmalısınız. Özellikle tırnakların kullanılmamasını şiddetle belirmek isteriz. Gün içerisinde oluşan kaşınma hissine karşı ise ekim yapılan bölge asla kaşınmamalıdır.

Antalya Saç Ekimi merkezi olarak sizlere gerekli tüm talimatları ve yapılması gereken tüm detayları paylaşıyoruz. Saçlar mutlaka ılık su ile yıkanmalıdır. Uyguladığınız losyon hafif dokunuşlarla yavaş yavaş ense bölgesinden akıtılır. Yıkama işlemi doktorunuzun size tavsiye ettiği şampuan ile yapılması gerekmektedir. Saç ekimi sonrası bu yapılacak işlemler için biraz beklemek sabretmek gerekiyor. Saç yıkama esnasında hafif masaj yapar gibi  uygulama yapabilirsiniz. Bu işlem aynı bebek başını yıkamaya benzer. Hafif dokunuşlarla bol ılık az akan su ile çok dikkatli deriye zarar vermeden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.  Saç yıkama işlemi tamamlandıktan sonra ise saç asla sert bir şekilde ovalanmadan sadece temiz havlu ile nemi alınmalıdır.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.