Saç Ekimi Sonrası Saç Bakımı - Saç Ekimi Merkezi Antalya

Saçları Dolgun Gösteren Faydalı Öneriler

İnsanların saçları yaş dolayısıyla, genetik olarak ya da herhangi bir rahatsızlık, hastalık sonucunda dökülebilmektedir. Bu dökülmeler nedeniyle bazı insanlar psikolojik olarak kendilerini çökük hissedebiliyor ve daha farklı problemler de meydana çıkabiliyor. Bu sebeplerden dolayı son yıllarda ülkemiz sınırlarında da çok fazla ilgi gören saç ekimi işlemleri ilgi görmeye başlamıştır. İnsanların aslında sadece saçları değil vücuttaki her kıllarda dökülmeler yaşanabilmektedir. Fakat insanları en çok rahatsız eden, yüz bölgelerindeki dökülmelerdir. Fakat artık her türlü problem sayılan şeyler için çözümler üretilmeye başlanmış ve bu problem için de çözümler üretilmiştir. Yüz bölgesinde ise sakal ekimi, bıyık ve kaş ekimi tercih edilen ve çokça da yaptırılmaktadır. 

Saç Ekimine Alışma Psikolojisi

Saçların dökülmesine karşı saç ekimi gibi bir işlemin veya tedavinin uygulama sonunda psikolojik bir süreç hastalar için başlamış olacaktır. Saç ekimi öyle söylendiği kadar zor yapılan bir işlem değildir. Burada önemli nokta yapılacak ekim işleminin alanında uzman doktor ve hastane ortamında yapılmasıdır.

Saç Bakımı

Bu durumda sağlık her şeyden önce gelir düşüncesi ile güven içinde tüm operasyonlarımızı medical park hastanesi saç ekimi Antalya şubesinde gerçekleştirmekteyiz. Konumuza dönecek olursak insanların öncelikle saçlarının dökülme sürecine alışması gerekmektedir. Saçların dökülmesi yani halk arasında söylendiği şekliyle kelleşmesi insanları rahatsız eden bir durumdur. Bu nedenle öncelikle saç ekimine hazır olabilme süreci vardır. Bu kararı alabilmek için de zamana ihtiyaç vardır. Saç ektirme kararı almadan önce mutlaka uzman doktor tarafından iyi bir analiz yapılması gerekmektedir. Yapılan analiz sonucunda saç ekimine ihtiyaç duyulması veya saçınızdaki dökülmenin tedavi yönetmleri belirlenir. Bu nedenle öncelikle saçların dökülmesini önleyecek veya yavaşlatacak yöntemler araştırılmalı ve doktorun sunacağı plana göre hareket edilmelidir.

Saçlar Nasıl Dolgun Görünür?

Öncelikle saçlarınızın dolgun görünebilmesi için saç köklerinize iyi bakmalısınız. Saçların görünüşü ve sağlamlığı öncelikle köklerden başlamaktadır. Bunun için köklere iyi bakan ve saçlarınıza zarar vermeyecek olan doktorunuzun önereceği şampuanları seçmelisiniz. Bazı şampuanlar saçları yoğun gösterir fakat saçlarınızı çok fazla kurutur ve diplerin sağlamlığını büyük oranda azaltır. İkinci bir öneri de duş sonrası ıslak saçlarınızı kurutma makinesine çok maruz bırakmayın ve de çok fazla kurutmayın. Biraz nemli bırakmalısınız, böylece saçlar kendi kendine kurur ve dolgunluğunu korur. Saç ekimi sonrası bakım önerileri mutlaka uzman personel tarafından detaylı bir anlatımla size verilmelidir. Ayrıca saçlarınıza boya gibi kimyasalları çok fazla sürmeniz de saçlarınızın dolgunluğunu yok etmesine neden olmaktadır. Ve de saçlarınızı ne kadar kısa tutarsanız o kadar çok dolgun durur.

Saçlarınıza Güzel Bakarak Dolgun Görüntü Verebilirsiniz

Kısa saç ekimi uygulamasından sonra yeni çıkan doğal saçlarınızı verdiğimiz tavsiyeler üzerine düzenli bakım sağladığınızda daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın ekilen saç telleri asla dökülmez ve kalıcıdır. Antalya'da saç ekimi yaptıracak hastalarımıza bizler saçlarınızı kimyasal bakım ürünlerinden mutlaka uzak tutmanızı öneriyoruz. Biyotin içerisinde keratin bulunduran bir maddedir. Keratin de saç ve tırnakların yapısını oluşturan maddenin adıdır. Bunun varlığı saçların kalitesini belirler. Biyotin ile daha gür ve sağlam saçlara sahip olabilirsiniz. Eğer saçlarınız kıvırcık ise kıvırcık bırakın. Bu sayede saçlarınızın yapısını bozmamış ve saçlarınızı dinlendirmiş olursunuz. Dinlenmiş saçlar her zaman daha dolgun olur. Bunlara dikkat ederek ve özen göstererek saçlarınızı korumuş olursunuz.

Saç Bakımı Önerileri

Antalya saç ekimi merkezi olarak saç,sakal,bıyık,kaş ekimi gibi sorunlarınızı dinlemeye hazırız. Antalya bölgesinde yaşıyorsanız eğer, hastanemize uğrayarak ücretsiz saç analizinden faydalanabilir ve saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzman kadromuz ile yüzlerce hastaya kazandırdığımız mutluluğa sizde ortak olun. Daha fazla bilgi için ve acısız, ağrısız bir işlem olan FUE tekniği saç ekimi sayfasından tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.