Erkek Sakal Stilleri ve Anlamları

Sakal Stilleri ve Anlamları

Sakal Stilleri Sizin Hakkınızda Ne Söylüyor?

Nasıl ki uzun saçlar bir kadının en önemli aksesuarlarından biriyse, sakal ve bıyık da erkek için öyledir. Erkeklerin, genelde saçlarını uzatmak ya da kadınlar gibi kolye, küpe gibi aksesuarları kullanmak gibi bir şansları olmadığından, onların da imajını değiştirmek için yaptıkları şeylerden biri, tarzlarını yansıtacak bir sakal ve bıyık şekli kullanmaktır.

Belirli bir saç ya da sakal kesimi, tarih boyunca insanların sosyal durumları ya da dini ilişkileri hakkında fikir vermiştir. Bununla birlikte, zamanın da değişmesi ile, artık erkekler de nasıl özgür hissettiklerine ve tarzlarını nasıl yansıtmak istediklerine bağlı olarak, yüzlerinde yeni bir sakal modeli seçebilir. Bu yazıda, farklı sakal stilleri hakkında nasıl bir ipucu verdiğini bulabilirsiniz.

Sevdiğiniz sakal modeli için yeterli oranda sakalınız çıkmıyor mu? Antalya saç ekimi merkezlerinde yaptırabileceğiniz sakal ekimi ve bıyık ekimi gibi uygulamalar ile, farklı stil ve modelde sakal stilleri açısından tercih edebileceğinizi bilmelisiniz. Günümüzde, oldukça modern ve gelişmiş teknikler kullanılarak yapılan sakal ekimi uygulamaları ile, artık beyler de sakal ve bıyıklarını stillerinin önemli bir parçası olarak kullanabilmektedir. Şimdi, sıra geldi sakal modellerine… Sakalınızın sizin hakkınızda ne söylediğini biliyor musunuz?

Temiz Tıraş

Pek çok çalışan erkeğin en çok tercih ettiği, sakalsız temiz bir görünümdür ve bu tarz bir görünüm, aslında sakalları uzatmaya karar vermek kadar cesurdur. Sakalsız bir erkek, çocuk gibi görünebilir ya da sakallı görüntüsünden çok daha farklı görünecektir. Peki, hangi erkekler bu görünümü tercih etmektedir?

Sakal tıraşı yapılmış temiz bir yüz görünümünü tercih eden erkeklerin, kendilerini her şeyin üzerinde gördüklerini ve profesyonel olarak, yaşamlarındaki her şeyi kontrolleri altında tutmayı sevdikleri belirtilmektedir.

Bıyık

Sakal ile birlikte kullanılan bıyık, aslında 70’li yıllarda kötü bir üne sahipti. Tabi ki, zaman içinde bu kavram değişti ve artık bıyık, daha özgüvenli ve havalı bir görünümün en iyi aksesuarlarından biri oldu.

Belirgin Sakal

Erkek Sakal Stilleri

Bazı erkekler, temiz görünmekten ve bazıları da kirli sakaldan hoşlansa da, belirgin sakalı tercih eden erkekler de var. Bu erkeklerin yaratıcı oldukları ve dışa dönük insanlar oldukları söyleniyor.

Keçi Sakalı

Keçi sakalı, bundan 20 yıl önce çok popülerdi. Ancak, böyle bir sakal tarzının yakışabilmesi için, doğru kemik yapısına sahip olmanız önemlidir. Keçi sakalı, genellikle Batı erkeğinin tarzını yansıtıyor.

Uzun Sakal

Erkek Sakal Stilleri

Uzun sakal, biraz hippi ve dağınık bir görünüm yaratsa da, uzun sakallı erkeklerin yaratıcı ve vizyon sahibi bir yapıya sahip oldukları söylenmektedir.

 

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.