Spor Yapmanın Saç Sağlığına Faydaları

Spor Ve Saç Sağlığı

Spor ve Saç Sağlığı

Sağlıklı ve şık saçlar için spor yapmanın faydası olduğunu biliyor muydunuz ? Günümüzde spor olarak egzersiz yapmaya neredeyse vakit bulamadığımızı söyleyip duruyoruz. Genellikle bir çoğumuz saçlarımızın güçlenmesi için bir takım bakım yağları ile uygulama yapmaktayız. Aslında kullanılan saç bakım yağları ile beslenmeye dikkat edildiğinde kişinin herhangi bir hastalığı yoksa saçlarınız sağlıklı bir şekilde doğallığını koruyacaktır. Tüm bu uygulamalar yapıldığı halde eğer ki saçlarınız dökülüyorsa, işte tam bu noktada kendinize ayırdığınız zaman doğrultusunda egzersiz ve spor yapmanız gerekecektir.

Günlük yaşantıda çalıştığımız iş stresine birde sosyal yaşam olarak zaman kaybı eklenildiğinde sağlıklı beslenmeye ve spor yapmaya vakit ayırmanın neredeyse çok zor olduğunu biliyoruz.  Kendinize gün içinde ayıracağınız küçük zamanlar ile bunu başarmanız mümkün. Akşamları yapacağınız 40 dakikalık yürüyüşler ile alışkanlık kazanmanın mutlaka etkisi büyük olacaktır. Yapacağınız küçük spor aktiviteleri ile öncelikle hem bedeninize, hemde hayatınıza renk katacaksınız. Spor denilince aklınıza salonlarda yapılacak egzersizler geliyorsa ve bununla ilgili vakit sorunu yaşıyorsanız çözüm çok basit. Dışarı çıkın yürüyün, bisiklet sürün  ve bol bol hareket edin. Deniz kenarında yürüyen, doğa yürüyüşlerine katılın. Burada en önemlisi yapacağınız şeylerden zevk alın.

Spor Saç Sağlığını Nasıl Etkiliyor ?

Günlük yaşantımızda karşılaştığımız stres otomatik olarak vücudumuzu etkilemektedir. Vücudumuz stresli olduğumuzda hızlıca kortizol stres hormonu üretir. Stresle oluşan kortizol hormonu sonucunda saç dökülmesi yaşanabilir. Düzenli spor yaptığımızda ise vücudumuz mutluluk hormonu üretir. Stresin azalmasını sağlayan serotonin dediğimiz mutluluk hormonu sayesinde hem cildimize, hemde saç sağlığı açısından direkt olarak etki göstermektedir.

Tüm yapılanlara rağmen saçınızda ciddi bir dökülme varsa eğer mutlaka uzman bir doktora görünmekte fayda olacaktır. Sonuç olarak ciddi saç kayıpları ile oluşan seyrekleşme ve kellik gibi durumlarda kaybedilen saç kökleri asla geri gelmez. Saç konusunda uzman doktorun yapacağı analiz doğrultusunda doğru yöntemler ile bu sorunları çözmek mümkün olacaktır.

Spor ve Saç Sağlığı

Genellikle saç kaybı yaşayan kişiler son olarak saç ekimi işlemine ilgi duymaktadırlar. Saçların dökülmesi ile ortaya çıkan kötü görüntüyü kalıcı bir şekilde tadavi etmek gerekiyorsa Saç Ekimi sizler için doğru adres olacaktır. Oldukça rahat bir operasyon olan bu uygulama ile kişiler acı ve ağrı duymadan tek bir ekim işlemi yaptırarak bu sıkıntıdan kurtulabilirler. Saç sağlığı açısından eğer sizlerde buna benzer sorunlar yaşıyorsanız saç ekimi sayfamızda gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Antalya saç ekimi merkezi olarak saç sorunlarınızla yakından ilgileniyoruz. Yaşadığınız bu durum hayatınızı psikolojik olarak olumsuz etkileyebilir. Unutmayın kaybedilen saç kökleri, ticari amaçlı satılan kimyasal ürünler tarafından tekrar çıkmaz. Bu ürünleri alıp kullandığınız zaman hem cebinize, hemde saçlarınıza daha da zarar verirsiniz. Saç ekiminde uzman kadromuz ile sizlere Medical Park hastanesinde hizmet vermekteyiz. Merak ettiğiniz herşey diğer hizmet sayfalarımızda anlatılmakta olup, ayrıca sizlere sağladığımız online uzman desteği ile ücretsiz saç analizinden faydalanabilir, Antalya  saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.