Saç Dökülmesi Tedavi Yöntemleri, Antalya Saç Ekim Merkezi - DrSeyman Clinic

Yanlış Beslenmenin Saç Dökülmesine Etkisi

İnsanlarda normal olan saç dökülmesinin birçok etkisi vardır. Bunlar kimi zaman genetik kimi zaman yaştan kimi zaman dış etkilerden kimi zaman ise hiç elimizde olmayan sebeplerden yani dış etkilerden dolayı olabilmektedir. Beslenmek insan vücudu için önemli bir eylemdir. Beslenmeden insanları geçelim hiçbir canlı yaşayamaz. Fakat her beslenme insanlar için iyi olmayabilir. Örneğin yanlış beslenmek saç dökülmesine sebep olabilmektedir. Bakıldığı zaman basit bir eylem gibi duruyor ama beslenmek bütün vücuda etki ettiği gibi insanların saçlarına da hatta vücuttaki tüm kıllara etki etmektedir. Peki ya yanlış beslenmek nasıl bir etki bırakıyor ve de neden saçların dökülmesine neden olabiliyor?

 

Saç Dökülmesinin Genel Olarak Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesi her insanda görülebilecek bir problemdir ve bunun ayrı ayrı birçok sebebi olabilmektedir. Saç dökülmesinin birçok farklı nedeni olduğundan bahsetmiştik zaten. Örneğin stres yapmak, kozmetik ürünleri yanlış kullanmak ya da çok fazla kullanmak, hastalık, hamilelik, doğum yapmak, yanlış beslenmek, yetersiz beslenmek vs. Saç ekimi Yani kısacası saç dökülmesinin nedeni her şey olabilmektedir. Bu sebeplerden en çok karşılaşılan kozmetik ürünlerin yanlış veya fazla kullanılmasıdır. Bundan sonraki en önemli sebep ise yanlış ve yetersiz beslenmedir. Bazı besinlere alerjiler olabilir ve alerjiler böyle bir yan etki yapabilir. Ya da bazı besinler vücuda yeteri kadar alınmıyor olabilir ki bu besin saçların yapısında bulunan bir besin ise daha çok etki eder.

Saç Dökülmesi

Saç Yapısında Bulunan ve Saçları Sağlam Tutan Besinler

Saçlarımızın yapısında birçok besin bulunmaktadır. Bu besinler saçları besler, saçların köklerini ve tellerini sağlamlaştırır, dökülmeleri azaltır. Bu besinlerden bahsedecek olursak,  saçların yapısında ana madde olarak keratin var demiştik. Keratinin yanı sıra saçlarımızda mineraller de büyük oranda bulunmaktadır. Örneğin B vitamini saçların bakımı için önemlidir. Biotin denilen madde saçlara büyük oranda bakım yapar ve saçların kaliteli olmasında çok etkilidir. Biotinin yapısında B vitamini ve çinko bulunur. Bu ikisi saçların sağlamlığı için önemli bir detaydır. Protein alımı ve ayrıca yağda çözünen (A,D,E,K) vitaminlerin alımı saçlarınızı sağlamlaştıracaktır.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Beslenme ve Saç Dökülmesi

Yanlış ve eksik beslenme ile saçların yapısı bozulmakta ve bazen dökülmeye başlamaktadır. Bazı anlar vardır ki o andan sonra ne kadar vitamin ne kadar mineral de alsanız artık saçlarınızı kurtaramazsınız ve onlar dökülmeye devam ederler. Eğer saç dökülmeleri sizi rahatsız ediyorsa bakımlar da yetersiz geliyorsa eğer son çareniz saç ekimidir. Saç ektirme ile kendi saç köklerinizden kökler alınıp saçın dökülmüş olan bölgeye saç nakli yapılmaktadır. Antalya saç ekim merkezi bakımından çok yaygın ve bol olan bir şehirdir. Ayrıca saç konusunda önemli bir şehir haline gelen Antalya, saç ekimi konusunda da birçok imkan ve çok iyi doktorlara ev sahipliği yapmaktadır. Eğer saçlarınızda dökülme yaşıyorsanız mutlaka uzman desteği almalısınız.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.