Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri - Antalya Saç Ekimi Merkezi

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Kaşlar, yüz ifadesini belirlemede ve modaya uygun bir görüntü oluşturmaya yardımcı olan, yüzün belirleyici bölümlerinden biridir. Yüz tipine uygun olarak seçilmiş bir kaş şekli, yüzdeki küçük kusurları düzeltmek için idealdir.

Yüz şekline göre kaş modellerinin belirlenmesi ile kaş tasarımının gerçekleştirilmesi giderek popülerleşen bir uygulama olsa da, kaşlar aslında çoğu zaman göz ardı edilir ve hak ettiği değeri görmezler. Kadınlar, genellikle çıkan kaşlarını aldırıp koltuktan kalmayı tercih etseler de, kaş tasarımı aslında bundan çok daha fazlasıdır.

Kaşlar; ışıltılı gözler ya da tatlı ve gösterişli dudaklar kadar değer görmese de, aslında yüz şeklinde ve yüz ifadesinde büyük bir iş yapmaktadır. Yüz özelliklerini çerçevelemesinin dışında, yüzde bir denge yaratmayı da sağlar. Bu nedenle, tamamen değiştiğinde, yüzün dengesi ve ifadeniz de önemli ölçüde değişmektedir. Bu nedenle, kaş tasarımı düşündüğünüzden çok daha önemlidir. Bu yazıda, yüz şekline göre kaş modellerine değineceğiz ve yüz şeklinize göre en doğru kaş modelini belirlemenize yardımcı olacağız…

Yüz Şekilleri

Kaş tasarımı yaptırmadan önce, öncelikle yüz tipinizi ve ardından yüz tipinize uygun kaş şeklini belirlemeniz gerekir. Bunu yapmak oldukça kolaydır. Aşağıda, farklı yüz tiplerinden bahsettik:

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

 

 • Kare Yüz: Yüzün genişlik ve uzunluğu hemen hemen aynıdır. Yanak bölgesi hafif geniştir.
 • Dikdörtgen Yüz: Yüzün uzunluğu, genişliğine göre daha dikkat çekicidir.
 • Yuvarlak Yüz: Yüz şeklini zaten adından tahmin edebilirsiniz.
 • Üçgen Yüz: Bu yüz tipinde, dar bir çene ve geniş bir alın dikkat çekmektedir.
 • Oval Yüz: Elmacık kemikleri çıkık, çene daha az belirgin bir yüz şeklidir.
 • Armut Yüz: Yanakların ön plana çıktığı ve çenenin geniş olduğu yüz şeklidir.
 • Kalp Yüz: Elmacık kemikleri geniş, çenenin daha dar olduğu yüz şeklidir.

Kaş Şekilleri

Kaş modası, moda dünyasındaki trendler kadar sık değişiyor. Bununla birlikte, kişinin yüz şekline göre en uygun kaş şeklini belirlemesi çok önemlidir. Peki, son yıllarda en popüler kaş şekilleri hangileridir?

 • Düz Kaş: Kemersiz ve düz yatay bir çizgi şeklindedir.
 • Dik Kavisli: Bakışları ön plana çıkaran, keskin bir kavise sahiptir.
 • S Şeklinde Kaş: Uzman bir kişi tarafından yapılabilecek, en karmaşık kaş şeklidir. Yüze daha duygusal bir ifade verir.
 • Kavisli Kaş: Dış kısmı baş kısmından ince olan, yükselen bir çizgiye sahip, klasik bir kaş şeklidir.
 • Yuvarlak Kaş: Çizgileri daha yumuşak, ortaya doğru düz bir kavisle oluşturulmuş kaş şeklidir.

Yuvarlak Yüzlere Uygun Kaş Şekilleri

Yuvarlak bir yüz şekliniz varsa hangi kaş modelini tercih etmelisiniz? Kaş şeklini belirlerken, görsel olarak daha uzun bir yüz görünümü elde etmeyi hedeflemelisiniz. Dik kavisli kaş şeklini, yüzdeki yuvarlağı keskinleştirmek için tercih edilebilir. Bu sayede, kaşınızdaki doğal kavisleri yükseltebilir ve daha fark edilebilir bir hale getirebilirsiniz. Ancak, orantıyı iyi ayarlamayı unutmayın. Aksi takdirde, kaşlarınız çok keskin görünebilir. Abartmamak, uzunluğu iyi korumak, kısa tutmak ve geniş tutmamak önemlidir.

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Oval Yüzlere Uygun Kaş Şekilleri

Hemen her kaş şekli, oval yüz şekline uygundur. Ancak, tek istisnanın düz kaşlar olduğunu söyleyebiliriz. Düz bir kaş şekli, oval yüzünüzü görsel olarak kısaltabilir. Kavisli, yatay, yuvarlatılmış kaş şekilleri daha iyi olabilir. Aşırı keskin bir kavis, sinirli ve sert görünmenize neden olabilir. Yuvarlatılmış bir kaş şekli, yüzünüzü daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturabilir. Kavisin uzunluğu, genişliği ve yüksekliğini iyi ayarladığınızdan da emin olmalısınız.

Kare Yüze Uygun Kaş Şekli

Kare bir yüz şekliniz varsa, kaş onu şekillendirmek için iyi bir seçimdir. Kare yüz şekli için; kavisli, yumuşak ve hafif ölçüde yuvarlatılmış bir kaş şekli ideal olacaktır. Uzmanlar, kavisin daha yüksek ve keskin bir şekilde olmasını öneriyor. Kaşın bitişi, normalden biraz daha uzun olabilir ancak kısa kaş çizgisinden kaçınmalısınız.

Kalp Yüz Şekline Uygun Kaş Şekli

Küçük alt çene ve geniş bir alın dengesinde durmanız gereken kalp yüz şeklinde, yükselen kavislerle bu görevi yerine getirebilirsiniz. Kaşınız doğal ve yumuşak bir kavise sahip olursa, genişletilmiş üst kısımlara dikkat çekmelisiniz. Alnın daha yüksek görünmesini sağlamak için kaş çizgisini hafifçe kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Kaş Ekimi

Modern teknolojik gelişmeler ile birlikte, saç ekimi ile birlikte artık kaş ve bıyık ekimi uygulamalarını tercih etmek de mümkün. Bir kazanın ardından kaşlarını tamamen ya da kısmi olarak kaybettiyseniz, doğal yağlar ile onları gürleştirmeye çalışmak yerine, daha hızlı bir çözüm için kaş ekimini tercih edebilirsiniz. Kaş ekimi, kısa bir süre içinde ve lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Kaş ekimi, vücut kılları ile gerçekleştirilebilir ya da saç derisindeki kıllar kullanılabilir. Uygun olması durumunda, donör bölgeden kıllar alınır ve kaşların incelen kısımlarına nakledilir.

Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Transfer edilen kıllar başlangıçta dökülse de, tekrar uzayacaktır. Kaş Ekimi ile birlikte, kaşlarda doğal ve dikkat çekici bir görünüm aynı anda elde edilir. Kaş ekimi sonrası iyileşme süresi oldukça kısadır. Genellikle, hastalar bir gün içinde günlük hayatlarına devam edebilir. Sonrasında, bakım için çok fazla bir şey gerektirmez ve sonuçlar kalıcıdır. İyi yapılmış bir kaş nakli, microblading ya da kaş boyama gibi seçeneklere göre daha uzun vadeli ve gerçekçi bir çözüm olacaktır. Kaş Ekimi, Saç Ekimi merkezlerinde gerçekleştirilebilen, uzun vadede oldukça düşük maliyetli bir uygulama olarak gösterilebilir.

 

Sizi Arayalım
Ücretsiz Saç Danışmanlığı
Sizi Arayalım
Saç Danışmanlığı
Mesaj Bırakın

İletişim
Antalyadaki saç ekimleri hızlı destek için tıklayınız.